[one_third padding=“0 20px 0 0″]Joga[/one_third][two_third_last]

Joga vznikla pred viac ako 3000 rokmi. Je to spojenie tela, ducha a mysle. Hlavnú zásluhu na jej popularite majú Indický ale i západný učitelia. Je vhodná pre každého. Jej základom je spojenie cvičenia s vedomým dychom.

Každá lekcia je vedená skúsenou certifikovanou inštruktorkou, alebo inštruktorom. Trvá 75min. Začíname krátkou koncentráciou, pomocou ktorej privedieme svoju myseľ do rovnováhy, vďaka čomu sa dokážeme plne sústrediť na cvičenie a vyťažiť z neho naplno benefity ktoré joga ponúka.

Telo na začiatku lekcie zahrejeme dynamickou sekvenciou asán Surya namaskár Je to dvanásť jogových pozícií plynule nadväzujúcich na seba, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše fyzické aj duševné telo. Ayurvéda doporučuje praktizovať toto  cvičenie denne, minimálmne 10 minút. Dopomôže nám to k upevneniu zdravia a dosiahnutia dlhovekosti. Po zahriatí sa venujeme detailnému zvládnutiu ásan(jogových pozícii).

Každá hodina je jedinečná a prináša radosť nie len z cvičenia ale aj zo života. Človek praktizujúci jogu pravidelne, získava lepšiu flexibilitu tela, silu, vie sa lepšie koncentrovať a narábať s dychom.

Záver cvičenia je venovaný krátkej relaxácii a uvoľneniu.

Na hodinu je dobré prísť v pohodlnom oblečení. Cvičí sa na boso. Jogamatky sú k dispozícii v našom centre, je však vhodnejšie mať svoju vlastnú. Zakúpiť si ju môžete na recepcii.

V prípade otázok ma môžete kontaktovať emailom alebo na čísle: 0902 555 556

[/two_third_last]